GÜLBİN SARIGÜL

MÜDÜR

1983 yılında İstanbul’da doğdum. Ümraniye Süper Lisesi’nden mezun oldum. Başkent Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden (burslu) mezun olduktan sonra Atatürk Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü’nü tamamladım. İçişleri Bakanlığı merkez teşkilatında 6 yıl boyunca çalıştıktan sonra, ait olduğum yerin çocukların yanı olduğuna karar verdim ve bakanlıktan istifa ederek Akapedya Kreş ve Anaokulu Oran Şubesi’nde Kurucu Müdürlük yaptım. Çocuklar derya deniz bir hazine; her katmanı ayrı değerli. Bu hazinenin şifrelerini çözebilmek için sayısız eğitime katıldım ama daha da önemlisi çocukların yanından hiçbir zaman ayrılmadım. Mesleki gelişimime katkı sağlamak amacıyla ‘Oyun Terapisi’, ‘STEM Eğitmen Eğitimi’, ‘Çocuk Testleri Analizi’ eğitimlerini tamamladım.

 

Çocuğun rutin davranışlarında olumsuz herhangi bir durum geliştiğinde onların duygu dünyalarına girebilmek ve bununla birlikte çocuğun kendi akranları arasındaki gelişim takibini objektif olarak yapabilmek için: “Bir Aile Çiz”, “Çocuk Kaygı ve Depresyon Ölçeği”, “Ankara Gelişim Tarama Testi”, “Bender Gestalt Görsel Motor Algılama Testi”, “Porteus Labirentleti Testi”, “Pea-Body Resim-Kelime Eşleştirme Testi”, “Good-Enough Harris Bir Adam Çiz Testi”,

“Okula Hazır Bulunuşluk Testi” ve “Rathus Atılganlık Envanteri” gibi 22 ayrı testin uygulayıcılık eğitimini aldım. Kurucu Müdürlük görevim sırasında, tüm çocukların okula adaptasyon süreçleri, gelişim takipleri, davranış takipleri, davranış geliştirme süreçleri, aile içi iletişim süreçleri ve gelişimsel tarama ile okula hazır bulunuşluk testlerini bire bir uygulayarak takip ettim. Yalnızca çocuklar için çalışan bir derneğin Ankara sorumlusuyum. 1 çocuk annesiyim.